Vizos - greitai, kokybiškai, nebrangiai. Vilniuje +370 5 2461651, +370 5 2461650; Kaune  +370 37 244036; Klaipėdoje +370 46 390848

MALIO VIZA LR PILIEČIAMS
FORMINIMO TERMINAS 7-10 D.D.
Vienkartinė iki 30 d. 145 € + SGP*


Reikalingi dokumentai:
1. pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėn. po vizos galiojimo pabaigos, nesuplėšytas, neapdraskytas. Pase turi būti ne mažiau nei 1 laisvas puslapis įklijuoti vizai.
2. 2 spalvotos nuotraukos (matmenys 3,5X4,5cm)
3. 2 užpildytos ir pasirašytos anketos
4. lėktuvo bilietų rezervacijos kopija
5. viešbučio rezervacijos kopija arba iškvietimas iš Malio
6. anketiniai duomenys
7. Skiepų knygutė su įrašu apie skiepus geltonojo drugio
*Siuntimas greituoju paštu apie 116 €

Pastaba: viza galioja 3 mėn., bet šalyje galima išbūti iki 30 d.
Vizos forminimo sąlygos gali keistis. Teirautis biure.

 

Naudinga informacija:

VIZOS, ĮVAŽIAVIMO TAISYKLĖS:
Lietuvo piliečiai, važiuojantys į Malį, privalo turėti galiojančias vizas. Pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius. Nors nėra reikalavimo įrodyti, kad turistas turi finansinių lėšų savo išlaidoms padengti, tačiau reikia turėti apie 70 USD parai.
MUITINĖS REIKALAVIMAI:
Galioja tokie pat muitinės reikalavimai kaip ir Europos šalyse. Vietinė valiuta (frankas CFA) yra naudojama dar 7 vakarų Afrikos šalyse (Beninas, Burkina Faso, Dramblio Kaulo Krantas, Gvinėja Bissau, Nigeras, Senegalas, Togo) todėl oficialiai už sių šalių ribų valiutos išvežti negalima. Praktiškai šis draudimas liečia didesnes sumas (sumos virš kelių šimtų USD). Nėra galimybių grąžinti sumokėtą PVM mokestį.
REGISTRACIJA:
Turistai turintys galiojančias vizas neprivalo registruotis policijoje.
SVEIKATOS APSAUGA, SKIEPAI:
Vykstantiems į Malį būtina pasiskiepyti nuo geltonojo drugio. Iš visų vyresnių kaip 1 metų keliautojų reikalaujama skiepijimo nuo geltonojo drugio sertifikato. Taip pat rekomenduojama pasiskiepyti nuo nuo meningokokinės infekcijos, hepatito A ir hepatito B. Taip pat visus metus egzistuoja rizika susirgti cholera. Ligos židiniai randasi pietinėje šalies teritorijos dalyje (Siksso regionas), taip pat šiaurinėje šalies dalyje (Segon, Mopti, Timbuktu regionai). Prieš kelionę patartina susipažinti su aktualia epidemiologine situacija. Taip pat nepatartina maudytis upėse ir kituose vandens telkiniuose. Visoje šalies teritorijoje egzistuoja visus metus rizika susirgti maliarija. Reikia griežtai laikytis tropinės higienos sąlygų, negerti nevirinto vandens. Sveikatos apsaugos lygis privačiose klinikose didesniuose miestuose yra pakankamas. Gydytojo konsultacijos kaina yra nuo 15 EUR, praleisti parą ligoninėje kainuoja apie 60 EUR (prie šios sumos reikia dar pridėti išlaidas vaistams, specializuotiems tyrimams).Karštas ir sausas klimatas, dominuojantis nuo vasario iki rugsėjo yra labai pavojingas žmonėms, sergantiems širdies ligomis.
INFORMACIJA VAIRUOTOJAMS:
Vairuotojai privalo turėti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą bei tarptautinį draudimo polisą.
SAUGUMAS ŠALYJE:
Sostinė Bamakas yra gan saugus miestas. Tik reikia vengti vienam vaikščioti po miestą tamsiu paros metu. Tačiau šalies gilumoje situacija būna įvairi. Norintiems keliauti per dykumą patariama naudotis turizmo agentūrų paslaugomis bei keliauti didesnėmis grupėmis arba naudotis aviakompanijų paslaugomis (iš Bamako galima nuskristi i tokius miestus: Timbuktu, Maneka, Kidal). Keliaujant šiaurinę šalies dalimi reikia būti ypač atsargiam. Šioje Saharos dalyje pasitaiko turistų pagrobimo atvejų.
NAUDINGA INFORMACIJA:
Iš laisvai konvertuojamų valiutų geriausia su savimi turėti eurus, nes euro kursas yra fiksuotas. Tik Bamake ir Kayes miestuose galima naudotis Visa mokėjimo kortele.
Malis tai įdomi turistams šalis. Viešbučių tinklas yra gerai organizuotas. Kadangi Malis neturi priėjimo prie jūros, kas labiausiai vertinama Afrikoje, turizmas yra orientuotas į apžvalgines ekskursijas. Organizatoriai siūlo daug įdomių ekskursijų, pvz. į Dogonų regioną. Ekskursijų kainos yra panašios kaip ir Senegale.
Yra nutiestas geležinkelis į Dakarą. Tačiau norint pasinaudoti šia transporto priemone reikia turėti omenyje kad vagonai yra seni, o kelionės komforto lygis gana žemas.


Bendra informacija apie šalį:
Sostinė: Bamako ~ 1,3 mln gyv. (2004 m.).
Plotas: 1,2 mln kv. km.
Sienos: Senegalas, Mauritanija, Alžyras, Nigeras, Burkina Faso, Dramblio Kaulo Krantas, Gvinėja.
Gyventojai: 11,6 mln (2003 m.): mande, gur, fulanų tautos.
Valstybinė kalba: prancūzų
Pagrindinės religijos: 90 % musulmonai, 9 % animistai, taip pat krikščionys.
Piniginis vienetas: CFA frankas (XOF); 100 XOF ~ 0.16 € (2005 liepa).
Valstybinė šventė: rugsėjo 22 d. - Nepriklausomybės paskelbimo diena.
Valstybinė santvarka: respublika
Administracinė sudėtis: 7 regionai ir sostinės rajonas.
Laiko skirtumas su Lietuva: - 2 valandos.
Klimatas: Šalies šiaurinėje dalyje dominuoja tropinis, labai sausas klimatas, kitoje šalies teritorijos dalyje dominuoja subtropinis sausas klimatas, pietiniuose kraštuose - drėgnas. Vidutinis metinis kritulių kiekis didėja nuo 25 mm šalies šiaurėje iki 1400 mm šalies pietuose. Pietuose liūčių sezonas yra nuo gegužės iki spalio, šiaurinėje šalies dalyje daugiausia kritulių iškrenta rugpjūčio menėsį. Vidutinė temperatūra sausį yra nuo 18 laipsnių šiaurėje iki 24 - 25 laipsnių pietuose; šilčiausią mėnesį atitinkamai 37 ir 31 - 33 laipsniai.

 

Vizas galite užsisakyti mūsų biuriuose:  
• Vilniuje +370 5 2461651, +370 5 2461650;
• Kaune  +370 37 244036;
• Klaipėdoje +370 46 390848

Malis

flag_of_mali.svg